Author page: pance

АЗОТ мтб Предизвик ја заокружи својата 8-ма сезона

И тоа бидна………… АЗОТ мтб Предизвик ја заокружи својата 8-ма сезона, ја прикажавме нашата 8-ма серија. Нашето милениче 8th Outdoor Festival АЗОТ 2022 мтб предизвик ни заврши второ одделение. Дводневниот настан официјално или тродневниот за нас со повеке адреналин, и покрај сите најави за невреме, дожд, грмотевици, изгледаше како во најдобрите денови на АЗОТ мтб Предизвик, полн со позитивна енергија,…

More

8-мо издание на АЗОТ мтб Предизвик со нов концепт. Дводневна забава со DJ Стефан Тиловски од Штип кој настапува под сценското име InvictoZ

Во прoдoлжение Ви го пренесуваме неговото интервју. Текстот е превземен од порталот www.goce.mk Во низата на успешни приказни на млади во Македонија можеме да го броиме и 20 годишниот DJ Стефан Тиловски од Штип кој настапува под сценското име InvictoZ. Меѓу неговите успеси се многубројните настапи во повеќе градови од Македонија, сопствени музички креации за издавачки куќи ширум светот, а…

More

ОВАА ГОДИНА НА #АЗОТ2022мтбПредизвик дводневна забава со Dj InvictoZ – Штип и луда рок журка со EPIDEMY – Кавадарци

Богата дводневна програма која предвидува и АГРИА GRILL NIGHT. Скара за сите учесници. Активност со поддршка на Агро индустриска групација Агриа 27.05.2022 – Петок 12:00- Пристигнување во кампот, средување на насоките за кампување , дезинфекција на кампот18:00- 23:00 Рекреативна слободна програма, поставување на првите шатори, логорски огин23:00 Затворање на кампот за секакви активности 28.05.2022 – Сабота 09:00-19:00 Пристигнување и регистрација…

More

Детален концепт на „АЗОТ 2022 мтб Предизвик“, за сите кои сакаат повеќе да прочитаат за и околу настанот

      Велосипедскиот настан „АЗОТ 2022 мтб предизвик“ за својот 8-ми по ред настап, веќе преименуван во ОУТДООР ФЕСТИВАЛ пред се поради големата популарност и пред се, перфектната организација и убавата природа. Во изминатите 7 години настанот го посетиле преку 2500 директни учесници кои ги возеле патеките на АЗОТ-от, а индиректно како посетители-туристи, семејни излети и останати туристи се претпостaвува…

More

II контролна обиколна на патеките за престојниот #АЗОТ2022мтбПредизвик

Изминатиот викенд екипа од #ВелесБајкинг направи обиколка на дел од патеките кои се во план за овој 8-ми по ред велосипедски настан. Се извози комбинација од големата и средната патека. Првиот дел од турата води кон с.Црешнево, а потоа по „најтешкиот“ дел во должина од 1,7 км. По искачувањето на Црешневскиот преслап, за оваа година обезбедивме нова „single track“ патека…

More

Фотографии АЗОТ мтб Предизвик 2021

Во овие КОВИД-19 тешки времиња да организираш ваков настан е научна фантастика. Прво одложување во мај, второ одложување во август, трето одложување поради забрана за движење во шума, четврто контролирање за задолжителна вакцинација, па задолжително делење на учеснците по принцип лево вакцинирани, десно невакцинирани, па интервјуа во МВР, молење во Македонски шуми, молење во Општина Чашка за средување на дворот,…

More

8th Outdoor Festival АЗОТ 2022 мтб предизвик закажан за последниот викенд од мај 2022 година

Осмиот по ред голем фестивал на отворено кој се одржува секоја година во школскиот двор на ООУ „Петар Поп Арсов“ во село Богомила организаторот „ВЕЛЕС БАЈКИНГ“ од Велес го најаво за последниот викенд во месец мај 2022 година. На 28-29 мај Богомила ќе биде сентар на велосипедизмот во Македонија. Покрај велосипедизмот се најавуваат повеќе активности меќу кои планинарење, планинско трчање,…

More

8th Outdoor Festival АЗОТ мтб предизвик 2022 ќе се одржи на 28-29 мај

Осмиот по ред вело фестивал како и секоја година ќе се одржи во последниот викенд од мај, со исклучок на минатата година кога поради разни надворешни влијанија ( КОВИД-19, пожари, сообраќајни несреќи и др.) беше поместуван терминот неколку пати И оваа година домаќин ќе биде село Богомила, а главниот камп центар во дворот на ОУ „Петар Поп Арсов“. Осма година…

More

Првиот дел од сниманиот материјал за АЗОТ 2021 мтб Предизвик

Нашите пријатели од #BikeTourist го објвија првиот дел од серијалот посветен на овогодинешниот настан #АЗОТ2021мтбПредизвик, кој се однесува на првиот ден на настанот и интервјуа содел од посетителите во кампот во Богомила. Уживајте во видеото, нема што друго да се каже… https://www.facebook.com/watch/?v=234477185238402

More