Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

МТБ КАРАОРМАН

мај 14 @ 09:00 - 17:00

Основни информации за турата:
-кружна тура (с.Песочан-Радомирово-споменици-Орли Врв-Црвена Вода)
-Должина на турата: 40km
-Искачување: 1250m
-Потребно време: околу 4 часови активно возење
-Старт и финиш : бензинска пумпа ОКТА (на самиот автопат непосредно до с.Песочан)
-Терен: 95% шумски ,,off road” пат
Правила за учество:
-Секој учесник задолжително треба да има технички исправен велосипед за возење по планина и off-road,кацига,резервна гума,алат,шише за вода,неопходна храна за ден поминат во природа.
-Секој учесник во турата вози на сопствена одговорност и според своите можности и е лично одговорен за евентуални несакани последици.
-Во турата може да учествува секое полнолетно лице (или малолетно во придружба на родител или старател) кое се чувствува физички подготвено за повеќечасовно возење велосипед по планински патеки.
За повеќе детали : Тихо 078 368 078
Виктор 076 457 464

Details

Date:
мај 14
Time:
09:00 - 17:00
Website:
t.ly/GqOF

Organizer

Rupicapra MTB Adventure team
Phone:
Тихо 078 368 078