Events

Повикот на Малешевијата

"Повикот на Малешевијата" e прв оutdoor фестивал во организација на ЗПСТМ ПАТФАЈНДЕРС Берово. Малешевијата и Малешевските Планини ве повикуваат на незаборавно доживување исполнето со авантури кое ќе се случува на 16ти, 17ти и 18ти Јули 2021. Секој љубител на природата, планинските спортови и дружбата е добредојден на фестивалот каде што ќе може вистински да ја искуси планината и сите прекраснотии…

X-ти Планински Велосипедски Маратон „Плачковица 2021“

Планински велосипедски маратон "Плачковица 2021" Подигнување на стартни бројчиња до 9ч, старт ТОЧНО 9:30 (на претпоследната контролна точка ќе има временска рампа, односно тие што ќе заостануваат многу ќе бидат вратени...благодариме на разбирањето) Пријавувањето и уплата за X-то издание на "Планински велосипедски маратон Плачковица 2021" ќе започне од 07.07.2021 и се отворени до ...07.2021 година. Мал маратон: 37+-км - 600…

$11

АЗОТ 2021 мтб Предизвик

Седмо издание на најголемиот outdoor настан во регионот на АЗОТ и пошироко на територија на Македонија, 7-та година во организација здружението за планински велосипедизам ВЕЛЕС БАЈКИНГ и нивните пријатели и поддржувачи.

88

Крушево низ корија – седма епизода

Драги наши..радосни сме што можеме да ја најавиме седмата епизода од аутдор фестивалот Крушево низ корија. Детали за содржините на фестивалот ќе објавиме наскоро....се надеваме на реализација во регуларни услови. ПС.апелираме до колегите кои организираат настани да се придржуваат кон календарот за да не дојде повторно до преклопување на турите/фестивалите. Се гледаме на Мечкин камен....

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE: ENTER THE WILDERNESS

Вториот викенд во мај резервиран За Мариово. Се собираме по единаесетти пат. Нешто околу програмата. Програма нема Неделата е предвидено искачување на врвот Сокол на Ниџе планина со Марио, Зоки и Трансверзалец како дел од акцијата 12 Врвови. Почетокот и крајот е во село Градешница од пред продавница, за саат допрва ќе знам. Саботата ќе се вози големата тура. Има…

Free

ВелоЧе низ Порече

Трета (3) Серија од ВелоЧе низ Порече дводневен Велосипедски настан Explore the Unknown  

OUTDOOR FESTIVAL “САКАМ ПРОМАЈА” 2022 Демир Капија

Спортскиот клуб "Клисура" од Демир Капија ви го најавува седмото продолжение на фестивалот за спортови во природа OUTDOOR festival “САКАМ ПРОМАЈА” 2022. Со пауза од две години поради пандемијата повторно ги покануваме за соработка и учество сите спортски федерации и клубови на планинари, велосипедисти, качувачи, параглајдеристи, извидници, спелеолози, еко-активисти и сите љубители на кампинг и почитувачи на природата и добра…

8th Outdoor Festival АЗОТ 2022 мтб предизвик

Осма епизода на најголемиот настан на отворено во регионот на АЗОТ и пошироко на територија на Македонија, 8-ма година во организација здружението за планински велосипедизам ВЕЛЕС БАЈКИНГ и нивните пријатели и поддржувачи. Ако во 2015 година сте немале купено точак, 2016 не сте знаеле каде е Богомила, 2017 сте немале друштво, 2018 сте биле на Халкидики, 2019 сте слушнале дека…

14$